O mně

Vítejte na mých stránkách 🙂 Jmenuji se Hanka a jsem kreativní člověk, který miluje zdravý životní styl, sport, cestování, společnost a svou práci projektové manažerky a rozvíjející se poradenství v oblati výživy. Můj život je vcelku aktivní a rozmanitý.

Hanka

Web jsem nejdříve vytvořila pro sdílení receptů, které neobsahují lepek, většinou ani kravské mléko, rafinovaný cukr, a u kterých nestrávíte půl dne v kuchyni. Důležité pro mě je, aby byly mé recepty nutričně vyvážené a dal se na jejich bázi stavět denní jídlenícek i bez počítání kalorií a dalších restrikcí. Posutpně ale přidávám i informace a odkazy na knihy, produkty, podniky atd., které by mohly zaujat a inspirovat i Vás.

Věřím, že správná výživa je pro člověka lékem a potěšením, každý z nás si musí najít ten vlastní směr, který mu dává smysl, naplňuje ho a cítí se při něm plný energie, šťastný a prospívá jeho zdraví. Pro mě byla cesta k nalezení vlastní rovnováhy a stylu stravování, který zakládám na komplexním složení každého jídla, velmi trnitá a zdlouhavá. Jako nejudržitelnější spůsob a přístup se mi osvědčilo 3-4 nutričně vyvážených jídel denně, po kterých se necítím unavená, přejezená ani hladová. Naopak mám tolik energie, jako nikdy dříve.

My story ve zkratce

K tomuto stylu stravování mě přivedly až zdravotní problémy zažívacího traktu spojené s nesprávnou výživou, přikrmené záchvatovitým přejídáním a s tím spojeným nemalým přírůstkem na váze, po tom, co jsem ukončila závodní sportovní kariéru (10 let házené). Mé problémy vyústily až k chronickému zánětu žaludku a následnému užívání několika prášků, které mi měly pomoci. Můj stav se naopak stále zhoršoval. Nařízení lékařů nejíst tučná jídla (v podstatně nejíst jakýkoliv tuk) a pět prášků denně vedly jen k nedostatku minérálů a vitaminů v mém těle, ke špatným jaterním testům, chudokrevnosti atd. Samozřejmě čokoláda a káva v té době pro mě také byly tabu. Stav mého žaludku byl však navíc stále horší. Snaha dosáhnout lepší postavy a restrikce podle lékařekých doporučení mě dovedly až k tomu, že jsem už nevěděla, co jíst a nejíst. Téměř ze všeho mi bylo špatně, což mi značně omezovalo běžný denní život. A co teprve kdybych si chtěla dát skleničku vína. Z té mi bylo tak špatně, že jsem v určitém období raději další ani nezkoušela. Jako pozitivní by se mohlo zdát, že má váha klesla, ale bohužel klesla až příliš. Jen díky tomu, že jsem na sobě začala ustavičně pracovat sama a hedala cesty a alternativní metody, jsem dnes díky své cestě, kterou jsem si vyšlapala, bez jakýchkoliv medikamentů, výčitek a nutkání se přejíst nebo zase nejíst, plná energie. Samozřejmě to znamenalo daleko více než jen jíst zdravě…omezení perfekcionismu a workoholismu, méně tvrdého sportu, více odpočinku, začala jsem s jógou a to nejdůležitější bylo budování opravdové sebelásky i s chybami, které člověk má.

Své znalosti v oblasti zdraví se snažím stále prohlubovat čtením knih, článků, studií, sledováním videí, atd. Vše jsem chtěla ale udělat oficiální, a proto jsem v roce 2018 prošla akreditovaným kurzem MŠMT a stala se oficiálním Poradcem pro výživu. Nejsem sice nutriční terapeut, ale myslím, že mám dostatečné znalosti, přehled a hlavně osobní zkušenosti s tím, co jíst, nejíst, jak se dívat na sebe, jak bojovat se špatným vztahem k jídlu a vím, že toto není problém jen teenagerů, ale většinou cílevědomých, pečlivých a často vysoce postavených žen. Moc dobře se dokáži vcítit do situace, kterou něko, pro koho je jídlo obal na nervy nebo z něj má naopak strach. A nějvíc mě těší, když někomu, kdo je v podobné situaci mohu nabídnout pomocnou ruku.

Zdravý životní styl není žádná věda a dá se zvládat za běžného pracovního chodu, cestování, atd. A protože chci ukázat i Vám, že je snadné naučit se sestavovat si svůj vyvážený jídelníček, vytvořila jsem pro Vás Program nejen o nalezení cesty ke zdravému životnímu stylu – Simply&Healthy Program, do kterého se můžete zapojit.

Mám ráda jasné stručné instrukce a rady a v tomto duchu jsou i mé stránky, podrobnější informace o výživě najdete v S&H Programu.

O příběhy a story kolem a kolem se raději dělím osobně než psaním. Vášeň pro sport mi zůstala dodnes a také moc ráda cestuji. Mé tipy zde proto najdete i z těchto oblastí. Také bych to nebyla já, abych nezkoušela cokoli nového. Ráda se o své tipy dělím a tady je najdete jako formy recenzí.

Pokud Vás zajímá cokoli dalšího o mé maličkosti nebo upgradujete mé recepty v ještě lepší, či chcete v oblasti zdravého životního stylu poradit, zaopjit se do S&H Programu, či se mnou chcete spolupracovat, určitě se mi ozvěte. Moc mě to potěší.

Přeji Vám krásný čas strávený na mém webu a najděte si tu svou cestu životem, na které budete šťastní 😉

S láskou

Hanka

Hana Bednaříková

Upozornění:

Všechny články o zdraví, výživě apod. publikované na těchto stránkách mají pouze informační charakter a v žádném případě nenahrazují odborné lékařské konzultace či pomoc a je potřeba s nimi i takto zacházet. Autor stránky tudíž nenese žádnou zodpovědnost za škody nebo újmu na zdraví, které by mohly vzniknout nebo vzniknou při nesprávném zacházení s těmito informacemi. Pokud potřebujete odbornou konzultaci či pomoc, kontaktujte svého lékaře či edukovaného nutričního terapeuta.

Fotografie a články publikované na těchto stránkách www.simplyandhealthy.com jsou duševním vlastnictvím autorky. Kopírováním fotek, článků či jejich částí bez písemného souhlasu autora se dochází k porušování autorských práv. Články samozřejmě můžete sdílet a rovněž kopírovat jejich obsah podle platných citačních norem. Pokud tak neučiníte, dopouštíte se rovněž porušování autorských práv.

Děkuji Vám za pochopení.