Mutěnka: skvělá trať pro in-line

Stezka místo vlakové trati? Ano, to je Mutěnka.

Jízda po té stejné stezce v blízkosti domova mě vždycky v průběhu sezóny trošku omrzí. A tak ráda objevuji nové možnosti, kam na in-line vyrazit. Asi mi dáte za pravdu, že ne každá cyklostezka je úplně vhodná i pro in-line. Na spoustě stezek na nás bruslaře čekají přímo páduchtivé nástrahy jako např. nezpevněné úseky, kostková cesta, prudké kopce, apod. Zejména pro neprofesionály jsou to občas nepřekonatelné překážky. Dneska Vám dám tip na stezku Mutěnku, kterou jsem už několikrát navštívila právě na in-line.

Mutěnka

Pár info o stezce

Mutěnka je dlouhá 13,5 km a line se poli a částečně lesem na jižní Moravě mezi Kyjovem a Mutěnicemi. Stezka vznikla na původně vlakové trati, což už nahrává tomu, že její terén je rovinkou. Povrch stezky je asfaltový a krásně hladký 😉.

Mutěnka in-line mapa

Zajímavosti

Na trase narazíte na spoustu laviček vyrobených tematicky z  pražců a dalších pozůstatků vlakové trati. Na každé této lavičce je také uvedena vzdálenost zbývající do cíle (Kyjova nebo v opačném směru Mutěnic).

Další tipy

PARKOVÁNÍ mám nejraději přímo v Mutěnicích GPS: 48°54’25.239″N, 17°2’26.062″E. Pro případ, že byste tam parkovali všichni a na některé už nezbylo místo, přidávám ještě jeden tip dál na stezce GPS: 48°54’47.251″N, 17°2’59.752″E.

Lavička Mutěnka

Simply & Healthy Tips – Svačinku bych doporučovala vzít si s sebou (např. domácí energy balls😉), nicméně na stezce se však už začínají objevovat restaurace. Také je tam několik směrovek na restaurace do vzdálenosti 300 m. Terén k nim už ale není úplně špičkový. Tak opatrně!

 

POZOR si dejte (zejména pokud jedete i s dětmi) na přejezdy pozemních komunikací. Všechny jsou však označeny a jsou před nimi zpomalovací pražce nebo zátarasy.

Stezka bývá relativně prázdná a umožní vám tak skvělý požitek z jízdy!!! Po cestě potkáte také budovy původních vlakových zastávek.

Zastávka Mutěnka