Vaše pokroky

Pokroky Vás, kdo jste se dali na cestu „Jednoduše k lepšímu zdraví a osobní spokojenosti bez diet“. Máte můj obdiv.

Simply & Healthy Program

Ludmila, 54 let

Lída se snažila stravovat se z přirozených surovin už delší dobu, často ji však „honila“ mlsná a jak sama říká, ráda kde co uďobne. Lámala si hlavu nad kombinacemi jídel a neměla moc nápadů, co ze surovin vykouzlit. Také potřebovala dát dolů nějaké to kilo. Vzhledem k pohybovému omezení není její pohybová aktivita až tak velká. Energii vkládá do své práce (pracuje s dětmi), kterou miluje a věnuje se jí naplno. Měla tak přirozeně obavy, jak skloubí práci a nové stravování dohromady.

Díky Programu se jí podařilo dosáhnout větší pohody, oblečení jí začalo být volnější a vše zvládá i při pracovním nasazení. Sama o tom, co jí Program dal, říká:

„Díky absolování Programu konečně vím, jak si skládat vlastní jídla, zmírnila se mi chuť na sladké, cítím více energie a lépe se mi spí. Ztráta několika cm byla jen bonusem tohoto Programu 🙂 Vše se dá zvládat i za běžného pracovního nasazení a jde to i v případech, kdy mi zdravotní stav s kolenem neumožňuje až tolik pohybu, jako bych chtěla.“

Zuzka, 30 let

Zuzka od malička sportovala a dostala se až na přední republiková prkna. A jak to tak většinou bývá když od malička sportujeme, stravu s námi často nikdo neřeší (pokud tedy opravdu nesetrváme na vrcholové úrovni daného sportu, kdy kolem nás běhá celý doporovodný tým).
Náročné období v práci i v soukromí, kdy si na sebe neudělala potřebný čas, a omezení sportu (už ne na závodní úrovni) ji však začalo přivádět k večernímu dohánění jídleního deficitu, spánku, ke kompenzaci stresu v podobě mlsání a dojíání se, které se pro ni stalo takovým začarovaným kruhem.
Návštěva blízkých, oslav, svateb a dalších událostí, kde je jídlo lákadlem ji začínaly postupně strašit, aby se zase nenacpala k prasknutí. Přestože měla pohybu stále hodně, cítila, že s tělem není něco v pořádku, trápila se nafouklým břichem, stehny a celkově cítila po jídle nekomfort. Své večerní úniky k jídlu si pak vyčítala (navíc, když se člověk ani fyzicky necítí moc dobře, není se čemu divit) a kompenzovala tím, že nic moc další den nejedla. No a naše tělo je samozřejmě chytré a řekne si, když ho trápíme a při jakékoli příležitostí do sebe chce potřebné živiny dostat. Člověku pak v takové situaci doslova „vypne mozek“ a spořádá, co na očích vidí. kdo se jednou ocitl v tomto začarovaném kolečku, tak ví, že přestat a vystoupit z něj je hodně těžké. Vše to chtěla napravit různými dietními doporučeními, které, jak časem zjistila, k pozitivním výsledkům nevedou, spíše naopak situaci ještě zhoršily.

Díky programu si Zuzka začala více vážit sama sebe a svého těla. Pochopila, jak si kládat jídlo tak, aby ji neovládalo, nezpůsobovalo přehnané výkyvy nálad a nemusela svůj dficit dohánět nesmysly. Opustila ji věčně honící mlsná na nezdravé sladké věci a večery raději tráví relaxem než myšlenakmi na to, co by „zbodla“. Na grilovačky nebo svatby už nemá strach vyrazit. Jako bonus se jí podařilo shodit 4 kila a jak sama říká, cítí se nejlépe za poslední tři roky 🙂
Svou cestu komentuje takto:

„Díky Programu jsem se naučila skládat si sama jídelníček tak, abych měla spoustu energie, nepřejídala se a cítila se sytě a dobře. Zjistila jsem, po jakých potravinách mi není úplně nejlíp jak fyzicky, tak psychicky. Můžu říct, že se nyní cítím asi nejlépe za poslední tři roky.
Začala jsem více odpočívat a vážit si sama sebe. Sportuji stále, ale zaměřila jsem se více na jógu a protahování, které jsem trošku flákala.
Chutě na sladké už mě nepronásledují na každém kroku, večer netrávím přemýšlením, co smlsnu a ráda vyrazím na další grilovačku, kde už se nebojím něco dobrého si dát.
Mé tělo mi to postupně začíná vracet, kromě psychické stránky se mi podařilo zbavit se nafouknutých nohou, břicha, zhubla jsem 4 kila a místo šedého trika si teď ráda obleču něco pěkně barevného, ať zařím.
Přestože jsem od mala sportovala a myslela si že vše kolem jídla mám pod kontrolou, musím si přiznat, že to nebyla úplně pravda. Tento Program byl skvělou investicí do mého zdraví.“