Bezlepkový semínkový chléb

Výborný bezlepkový chléb se skvělým složením

Chlebík ocení zejména Ti, kdo opravdu nemají času nazbyt a chtějí kvalitní, doma upečené bezlepkové pečivo.

Při výběru bezlepkového pečiva a bezlepkových muk (když už teda nějaké kupuji) se soustředím vždy na to, jaké je jejich složení. O deproteinované škroby opravdu nestojím. Nemyslím si, že by to bylo cokoli zdravého a co si budeme vykládat, velká pochutina to také není..

EATfit Bezlepkový semínkový chléb

Různá semínková pečiva si peču často sama, ale když nemám času nazbyt, ocením i předpřipravenou směs. Při jedné návštěvě bezlepkové prodejny jsem objevila českou značku EATfit a jejich Bezlepkový chléb semínkový bez mouky. Složení: Jáhlové vločky, slunečnicové semínko, lněné semínko, dýňové semínko, psyllium, chia semínko, mě zaujalo natolik, že jsem si řekla, že to musím vyzkoušet. Příprava mi zabrala asi 2 min, těsto jsem přesně podle návodu nechala uležet přes noc v pekáčku a ráno dala jen do trouby. Po vytažení a nakrájení pečiva jsem se nestačila divit, jak výbornou věc se mi podařilo tak snadno upéct. Chlebík byl vláčný, opravdu semínkový (o čemž vypovídá nejen surovinové, ale i nutriční složení) a hlavně výborný! Ze 450 g balení jsem upekla 770 g chleba, který jsem nakrájela uložila do mrazáku a postupně po plátcích vytahuji ke snídani, svačině a nebo třeba jako přílohu k salátu.

EATfit semínkový bezlepkový chléb

EATfit výrobky se dají zakoupit už v několika prodejnách po celé ČR a rovněž na několik e-shopech. Určitě doporučuji vyzkoušet!

Pro milovníky čísel tu mám ještě i nutriční složení na 100 g směsi: 31,55 g tuků, 30,45 g sacharidů, 18,68 g bílkovin. Za mě toto složení má určitě zelenou 😉

 

Comments are closed.